ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3721494
*
nr 372 1494
Spegel
Sengustaviansk stil, höjd: 105
Utrop:
300 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 augusti 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/8 08:24:26
1
600 kr
19/8 15:10:16
2
2.100 kr
21/8 08:58:05
1
800 kr
21/8 08:58:46
1
900 kr
21/8 16:16:45
3
1.200 kr
21/8 16:19:33
3
1.400 kr
21/8 17:03:27
3
1.600 kr
21/8 22:31:49
4
2.000 kr
22/8 12:03:41
5
ledande budet*
22/8 13:30:55
6
2.400 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk stil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 372 1494
Spegel
Sengustaviansk stil, höjd: 105
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 2.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 augusti 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/8 08:24:26 | 1 | 600 kr |
19/8 15:10:16 | 2 | 2.100 kr |
21/8 08:58:05 | 1 | 800 kr |
21/8 08:58:46 | 1 | 900 kr |
21/8 16:16:45 | 3 | 1.200 kr |
21/8 16:19:33 | 3 | 1.400 kr |
21/8 17:03:27 | 3 | 1.600 kr |
21/8 22:31:49 | 4 | 2.000 kr |
22/8 12:03:41 | 5 | ledande budet* |
22/8 13:30:55 | 6 | 2.400 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk stil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27